Šachový turnaj v Lužkovicích 2013 - I. ročník
V neděli 29.12.2013 se konal v hospůdce na hřišti v Lužkovicích I. ročník Šachového turnaje.
Otcem myšlenky byl Pavel Matlach, který byl i organizátorem turnaje. Občas navštívil šachový kroužek v Želechovicích, kde mu na tuto akci zapůjčili hrací pole a figury. Startovné bylo 50 Kč, ze kterého se svou manželkou zakoupili ceny, jak pro vítěze, tak i pro ostatní účastníky turnaje.


Na turnaj se přihlásilo 12 hráčů, kteří byli losem rozděleni do 4 hracích skupin. Hrálo se systémem každý s každým a vítěz skupiny A hrál s vítězem sk. B ,vítěz sk. C s vítězem sk. D viz. hrací pavouk.

Vítězem celého turnaje se stal pan Javora ze Želechovic, který o třídu převyšoval ostatní hráče. Ve finále porazil domácího borce Zdeňka Manďáka. Zpestřením turnaje byla účast anglického občana pana Jonathana, který se o turnaji v předvečer akce dozvěděl a dodatečně se přihlásil ( je to pán v béžovém svetru s bílými pruhy , ve třetí fotodokumentci hraje již mimo soutěž s panem Kavkou ze Želechovic).

Tabulka turnaje :
1 - p. Javora ze Želechovic
2 - Zdeněk Manďák z Lužkovic
3 - 4 - losem Miroslav Manďák ze Zlína a Miroslav Goláň z Lužkovic
5 - 8 - losem Jan Světlík ze Želechovic
p. Sokol ze Želechovic
Pavel Matlach z Lužkovic
Miloš Slezák z Lužkovic
9 - 12 - losem František Krajíček z Lužkovic
Josef Biernát ze Želechovic
p. Jonathan z Anglie
Stanislav Číž z Lužkovic

Na závěr byly předány účastníkům ceny dle umístění a pokračovala nezávazná diskuze o tomto letošním turnaji. Všichni tuto akci hodnotili velmi kladně a již se těší na příští ročník.

Text: Jirka Ždanov, foto: Jarmila Matlachová

Fotogalerie je umístěna na následujícím odkazu:

Šachový turnaj v Lužkovicích 2013 - I. ročník
Zveřejněno 05.01.2014 v 14:21.