Od 1. září 2009 bude do místní části Lužkovice dojíždět MHD
Vážení občané Lužkovic, od 1.9. 2009 bude do naší místní části dojíždět MHD. Tuto skutečnost lze jenom uvítat. Konečně jsme se po dlouhých létech dočkali.
Významnou změnou v provozu MHD ve Zlíně bude od 1. září rovněž prodloužení trolejbusové linky 11 z průmyslové zóny v Přílukách po nově vybudované komunikaci až do městské části Lužkovice. Tato část Zlína dosud přístup k městské dopravě neměla.

Do Lužkovic budou zajíždět všechny spoje, které dosud končily na zastávce Průmyslová zóna-točna. Hybridní trolejbusy poháněné dieselagregátem (tato část sítě není vybavena trolejovým vedením) pojednou z průmyslové zóny na zastávku Lužkovice-Hvozdenská, následovat bude (jen ve směru do Lužkovic) zastávka Lužkovice-Zadědina a vozidla MHD se budou otáčet na zastávce Lužkovice-Na Gruntech. V pracovních dnech bude jezdit do Lužkovic 17 spojů, v sobotu nebo v neděli 11 spojů. Každý takto prodloužený spoj najede o 2,7 kilometru delší trasu než v současnosti. Do konce roku to bude činit 5335 kilometrů. Lužkovice budou zařazeny do tarifního pásma A.

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice instaluje v Lužkovicích schránky na připomínky občanů k jízdním řádům. Po jejich vyhodnocení po několika týdnech zkušebního provozu mohou být jízdní řády ještě více přizpůsobeny požadavkům cestujících.

Zlín 12. 8. 2009

Sekretariát ředitele DSZO
Tel. 577 052 140
E-mail: reditel@dszo.cz
http://www.dszo.cz/

Zdroj:http://www.zlin.eu/

Podrobnější informace se dozvíte u následujících odkazů:

Rozšíření provozu MHD na třech linkách od 1. 9. 2009

Ve Zlíně budou prodlouženy tři linky MHD

Ve Od září přibudou ve Zlíně nové zastavky MHD
Zveřejněno 12.08.2009 v 15:33.