Místní část Lužkovice pohledem Magistrátu města Zlína = skládka
Vážení občané Lužkovic, jak všichni víte z Magazínu Zlína 1/2009 odkaz
, od 1.2. 2009 nebude mít naše místní část funkční úřadovnu a taktéž možnost dozvědět se nějaké informace z místního rozhlasu, neboť ten je společný se samostatnými Želechovicemi, odkud by bylo možné zprávy vysílat.
O tom, že Lužkovice nebudou mít samostatný rozhlas či úřadovnu se přitom ví už od května minulého roku, kdy proběhlo referendum o odtržení Želechovic od Zlína. Ocitli jsme se tak v situaci, která nemá v rámci velkého Zlína obdoby. Tato situace nenastala ani za minulého režimu! Za situace, kdy jako občané nemáme možnost tlumočit své běžné problémy, které nás trápí, by se v této chvíli jevila jako poslední možnost navštívit resp. se něco nového dozvědět z hlášení místního rozhlasu na webových stránkách MMZ, které byly s velkou pompou vloni zřízeny speciálně k tomuto účelu pro každou místní část. Viz následující odkaz Hlášení místního rozhlasu Lužkovice

A jaké na nás čeká překvapení, když na ně klikneme? Z aktuálních informací hlášení místního rozhlasu pro Lužkovice na nás čeká článek s titulem " Mobilní svoz odpadků v Želechovicích" a nic více. Informace je někdy z podzimu minulého roku a navíc se ještě týká Želechovic!? A co nás čeká v rubrice místní část Lužkovice, která by nás měla prezentovat všem Zlíňákům i hostům? Viz následující odkaz: Prezentace místní části Lužkovice na portálu krajského města

Jako první informace zde visí článek z loňského podzimu s titulem " Mobilní svoz odpadu v příměstské části Lužkovice" s fotografií naší návsi plné odpadků. O tom, že je to foceno v den hromadného svozu odpadu a krátce před příjezdem vozů technických služeb, ni zmínka. Fotografií s tím jak naši občané pomáhají zaměstnancům technických služeb s nakládáním odpadu máme spousty. Takové fotografie si však asi MMZ nepořizuje. Takže patrně MMZ nazírá na místní část Lužkovice jako na skládku a patrně chce, abychom se takto prezentovali i vůči návštevníkům hledajícím informace o naší místní části. Ještěže město alespoň uvedlo link na webové stránky sdružení v Lužkovicích, které si na vlastní náklady stránky samo spravuje. Tyto stránky snad řeknou o naší místní části víc, než ty městské.

Snad ještě na doplněnou, že fotografie s pěkným hřištěm nepatří do místní části Lužkovice, ale do Želechovic. Skoro to vypadá, že MMZ ani neví, kde Lužkovice začínají a končí. Ono totiž v Lužkovicích žádné městské hřiště, nebo snad dokonce školka, nebo aspoň místnost ke společnému setkávání občanů, není. Součástí Zlína jsme již od roku 1976, tedy dlouhých 33 let a za tu by snad bylo dobré, aby i v Lužkovicích byla alespoň základní občanská vybavenost. Bylo by dobré fotografie na webu MMZ vyměnit, ale bohužel fotografie s občanskou vybaveností nebo upraveným náměstím v Lužkovicích zkrátka nebudou, protože není co fotit. Takže spíš můžeme očekávat, že přibudou ty s průmyslovou zónou nebo chemickou výrobou, kterou by se u nás pochlubil jen málokdo.

Jsme součástí Zlína, ale jako "dobrá adresa" si díky nezájmu radnice nepřipadáme.

Schváleno výborem SZZL
2.jpg
Aktuální informace MMZ pro místní část Lužkovice.
1.jpg
Prezentace naší místní části na portálu našeho krajského města.
Zveřejněno 30.01.2009 v 06:23.