Žáky z Lužkovic sveze do školy nový autobus
Příjemnou změnu přinesou nové jízdní řády, které vstoupí v platnost u autobusů i na železnici dnem 10. prosince, dětem ze Zlína-Lužkovic.

Do základní školy v Želechovicích už totiž nebudou muset chodit ráno asi dva kilometry pěšky, ale budou se moci svézt autobusem. "Po poměrně složitých jednáních se podařilo zajistit, aby ranní autobus z Provodova začal od 11. prosince zajíždět v pracovních dnech až na náves do Lužkovic. Tam do autobusu nastoupí žáci z Lužkovic a autobus je doveze k želechovické škole," popsal změnu jízdního řádu zlínský radní Ing. Zdeněk Blažek.

Autobus odjíždí v 6.55 hodin z Provodova a jede přes Želechovické paseky. V Lužkovicích na návsi bude v 7.20. K želechovické škole dojede v 7.27 hodin. Potom tento autobus pokračuje v jízdě do Zlína. Nově zavedená zajížďka do Lužkovic znamená prodloužení tohoto autobusového spoje o tři kilometry. Jde o autobusovou linku 820755, kterou provozuje ČSAD Vsetín. "Pro tuto úpravu trasy linky musela být nejdříve změněna její licence. S vyřizováním nám pomohl zejména radní Blažek," uvedl ředitel osobní dopravy ČSAD Vsetín Ing. Oldřich Holubář. Se změnou musela souhlasit také Správa a údržba silnic a Policie ČR. Zlínská radnice musela zajistit, aby silničáři zařadili náves v Lužkovicích do svých plánů zimní údržby, protože jinak by se zde v zimě autobus nemohl otočit.

Zdroj: tisková zpráva Magistrátu města Zlína, www.mestozlin.cz

Zveřejněno 04.12.2006 v 23:23.