Rodiny v zahraničí pátrající po původu svých předků v Lužkovicích a Želechovicích
Určitě víte, že spousta lidí hledá ve světě kontakty na místa původu svých předků, kteří v předminulém či minulém století odešli hlavně z existenčních důvodů do Ameriky či jiných končin světa.
Nemálo lidí odešlo také z našeho okolí, Lužkovic, Želechovic, Lípy atd.. Při svém brouzdání po internetu jsem narazil na několik zahraničních webů, kde lidé s příjmeními, které se v našich obou obcích ještě dnes hojně vyskytují, hledají na rodiště svých předků kontakty. Nyní uvedu několik odkazů:

Czeching out our ancestours - Czech republic Bohemia and Moravia

Na tomto odkazu se hledají kontakty na příjmení Bobal a Dlabaj z Lužkovic a Novosad ze Želechovic.

The Texas-Czech Friends Directory, Surnames L-Z

Na tomto odkazu se hledají kontakty na příjmení Barina (Bařina) z Lužkovic a Makeska (asi Mikeska) a Scasta (asi Šťasta) ze Želechovic.

TEXAS CZECH GENEALOGICAL SOCIETY

Na tomto odkazu se hledají kontakty na příjmení Vrla z Lužkovic.

Poslední odkaz je na příběh rodáka ze Želechovic:

MY LIFE STORY WRITTEN BY FRANK MIKESKA PAINT ROCK, TEXAS

Věřím, že vás toto téma jistě zaujalo a jestliže zde vaše příjmení bylo zmíněno, tak jistě stojí za pokus odpovědět na nabídnuté kontakty na uvedených odkazech. Třeba se vám někdo ozve a dotyčný bude rád, že po dlouhých letech našel konečně ten správný kontakt na rodiště svých prapředků. Chce to jen trochu umět anglicky, což však pro naši dnešní dynamickou mládež určitě není problém.

Radek Knap, únor 2006
Zveřejněno 19.02.2006 v 18:56.