Rozsvícení vánočního stromu v Lužkovicích 2015
Stalo se už u nás v Lužkovicích tradicí, že Vánoční čas začíná na návsi na prostranství před bývalou hospůdkou.
Možná bychom už mohli říkat "na náměstíčku", když jsme tou městskou částí, ale my všichni dříve narození, jsme se vždycky scházívali a i nadále scházet budeme, NA DĚDINĚ. Pro návštěvníky byl připraven stánek z kterého pomalu začal vonět svařák a kde bylo připraveno také něco k zakousnutí. Tentokrát nás v zastoupení vedení magistrátu města Zlína, přišel pozdravit pan Josef Novák, člen RMZ, který se také pravidelně zúčastňuje schůzí naší komise pro místní části.

Hned po jeho zdravici a vánočním přání se rozzářil v bílé a modré barvě nejkrásnější z jehličnanů v našem "miniparčíku". A hned nato zazněly z improvizovaného "pódia" lidové písničky a koledy. Sourozenci Kollerovi za hudebního doprovodu své maminky, nám všem předvedli, že jablko nepadá daleko od stromu. Tatínek, člen souboru Zlínského divadla, nás naladil do vánoční atmosféry básní od Jana Skácela. Hned nato začaly vybuchovat petardy a na obloze se rozzářily květy ohňostroje, jako předzvěst návštěvy nejvzácnější. Tedy určitě pro všechny přítomné děti.

I když ještě nebyl jeho čas, přišel k nám na náves Mikuláš s anděly a samotný pán pekel, Lucifer, přivedl na řetězech celou smečku čertů. Ale protože děti u nás v Lužkovicích, jsou všechny hodné, měli s sebou i dva koše plné dárků. To už začala vůni svařáku převyšovat vůně zkapalněného valašského slunce. A protože bylo letošní léto na sluneční paprsky opravdu štědré, troufám si tvrdit, že takovou vůni z tolika výborné slivovičky, asi naše náves ještě napamatuje. Byl to hezký, klidný a vydařený podvečer.

Dovolte mi na závěr, abych nám všem vyslovil jedno velké přání: abychom se takto na návsi ještě monoho let ve zdraví scházívali a aby "kokakolový Santa", ani islámský Mohamed, tyto krásné, křesťanské tradice, nikdy nevytlačili. Ale věřím, že když se to nepodařilo za ta dlouhá léta ani dědkovi Mrázovém, že se to nezvrtne ani teď.

Chtěl bych ještě poděkovat všem pořadatelům i účinkujícím, magistrátu města Zlína za finanční podporu a v neposlední řadě i vám všem, kteří jste se tady s námi se všemi sešli a udržujete naše krásné tradice.

Jiří Jurčák, předseda KMČ, prosinec 2015
1449058848_1.jpg
1449058894_2.jpg
1449058915_3.jpg
1449058934_4.jpg
Zveřejněno 02.12.2015 v 13:12.