V sobotu 17. října 2015 se uskutečnil pátý ročník vodění barana v Lužkovicích.
Letošní vodění barana začalo trochu netradičně.
Jelikož náš velitel a zároveň i doprovod barana, bratr Milan Paták, nechal otevřenou branku oploceného pozemku dílny Libora Jančíka a baran se rozhodl trochu proběhnout na pole, museli jsme ho nejdřív chytnout. Byla to taková malá rozcvička pro přítomné hasiče. Po chvíli se nám barana podařilo chytnout a mohli jsme tak vyrazit na cestu. Počasí nám tentokrát moc nepřálo, jelikož bylo pod mrakem a sychravo, ale dobrá nálada a přítomná kapela nám začátek průvodu usnadnila. Vyrazili jsme tedy z dílny Libora Jančíka, který nám i pro tentokrát zajistil azyl, za což mu velmi děkujeme a věříme, že to byl poslední rok (vše tomu nasvědčuje, díky započaté rekonstrukci hasičské zbrojnice), kdy jsme obsadili jeho truhlářskou dílnu. Hlavní podstatou tradice je zvát občany a prodávat lístky na hodovou zábavu. Jelikož místní část Lužkovice stále nemá prostory ke konání společenských akcí, vybírali jsme během akce dobrovolný příspěvek na činnost hasičů v Lužkovicích.

Za doprovodu kapely Trnovjanka, která je s námi od obnovení tradice a se kterou jsme velmi spokojeni, jsme do ulic vyšli s baranem, kterého nám zapůjčil p. Novák z Jaroslavic. K průvodu se k nám přidávali místní lidé, kteří tak akci využili k procházce s dětmi a přispěli tak k dobré náladě.

Výtěžek této dobrovolné sbírky, který nás příjemně překvapil, činil 11.130,- Kč. Celou vybranou částku Sbor dobrovolných hasičů Lužkovice použije na nákup pivních setů, které sbor postrádá při pořádání akcí.

Tímto bychom rádi poděkovali všem občanům, kteří nám přispěli.

Akce se uskutečnila za podpory Sdružení za zdravé Lužkovice a Komise místní části v Lužkovicích.

Fotogalerie z vodění barana 2015

Michal Úšela

Lužkovice, listopad 2015
Zveřejněno 05.11.2015 v 13:59.