Jaký byl Fašank 2015?
Letošní Fašank byl jako vždy veselý, plný dobré nálady, dobrého jídla a pití a milých setkání.
Průvod masek v čele s medvědem (letos poprvé jím byl Ondřej Kmenta) s hudbou Trnkovjankou vyšel chvíli po desáté a už v ulici v Zádědině jsme byli potěšeni tím, že na nás čekali sousedé s přichystanými stolky plných výborného pohoštění. Podobné to bylo i na jiných místech, kde jste nás vítali. Nechyběly koblížky, zabijačka ani slivovice. Před nadcházejícím postním obdobím to byly opravdové hody. Děkujeme za ně.

Radost nám udělalo to, když jsme na druhý den slyšeli, že někteří z vás na místě zůstali ještě notnou chvíli poté, co průvod masek odešel, protože jste si povídali a hodovali se sousedy. To je přesně to, proč mají tyto akce smysl a budeme je dělat dál.

Maškary
Maškar bylo letos v průvodu o poznání méně, ale i tak nechyběly největší opory jakékoliv legrace. S napětím jsme vyhlíželi, za co půjde rodina Matlachova, která zatím vždy zaslouženě vyhrála první cenu za originální, a vždy zcela vlastnoručně dělané masky. Tentokráte šli v počtu čtyř, z toho dvě krávy a dvě myši. Taková malá farma, která si sebou vezla i bandasku na mléko. Přestože jejich masky byly dokonalé a nastavili ostatním vysokou laťku, letos poprvé získali až druhé místo, protože na prvním místě se umístila Marfuša (Jarda Bystroň) s Ivánkem (Magdou). Jejich úbory podle hesla „co almara dala“, umně naondulované vlasy Ivánka, vlastnoručně upletený cop Marfušky (ze stavební izolace), a mnoho jiných detailů, získaly obdiv. Třetí místo pak obsadil Pavel Kopec za svou masku lehké děvy, o které celou dobu tvrdil, že je „lesní vílou“, protože přece celý den nepršelo. V průvodu nechyběla ani přerostlá Karkulka (Tomáš Úšela) nebo Fifinka, Mišpulín, kouzelník a jiní. Za nápad, za snahu i za odvahu, by cenu zasloužili všichni. Doufáme, že příští rok zvýšíme počet masek, protože se k nám přidáte! Ať už sami, nebo i s dětmi a třeba i jen na kus cesty v průvodu. Pojďte, bude zábava. A na věku nezáleží.

Fotografie z průvodu jsou uloženy na těchto odkazech:

Fotogalerie I.

Fotogalerie II.

Stav kasičky
Průvod jste také štědře obdarovali. Do kasičky jste přispěli částkou celkem 7 697,- Kč a to je opravdu hodně peněz. Děkujeme za to. Z této částky jsme částečně zaplatili hudbu, ceny pro odměněné masky a dost peněz nám ještě zbylo, abychom pro vás udělali další akci sdružení a hasičů. Už teď přemýšlíme nad tím co dalšího uspořádat, abyste se mohli sejít a pobavit se. Každopádně Vám dáme včas vědět.


Termín Fašanku 2016
Příští Fašankový průvod podle tradice vychází zase na poslední sobotu před popeleční středou. Takže už nyní si můžete poznačit, že bude v sobotu 6. 2. 2016 a můžete začít přemýšlet nad maškarou, kterou si na sebe oblečete.

Pro příští rok jsme se dohodli, že uděláme změnu trasy a nejdříve projdeme spodní část dědiny a pak teprve zamíříme na Tvrz.

Takže Fašanku 2015 zdar a těšíme se na Fašank 2016!

Eva Štauderová
Zveřejněno 24.02.2015 v 14:34.