Zpráva o činnosti Klubu maminek Lužkovice za měsíce květen - červen 2010 - update
V měsíci květnu 2010 byl založen Klub maminek Lužkovice, který funguje pod Centrem pro rodinu ve Zlíně.
Je určen zejména pro maminky na mateřské a rodičovské dovolené se svými předškolními dětmi, které nenavštěvují jesle či školku a mají potřebu se scházet a nabírat zkušenosti od druhých a nechtějí být v izolaci od společnosti. Vítáni jsou samozřejmě i babičky nebo tatínkové, kteří tráví čas se svými dětmi a také i ti přespolní, kteří nebydlí v Lužkovicích. Po první informativní schůzce proběhla návštěva maminek s dětmi ze všech klubů maminek ve Zlíně a jeho okolí (v současné době kolem 15) zábavního centra Galaxie Zlín na Vršavě.

V měsíci červnu maminky z lužkovického klubu byly na návštěvě u jedné z maminek, kde proběhly hry a odměny ke Dni dětí, dále se sešly na dětském hřišti v Lužkovicích - součástí této schůzky bylo seznámení dětí se zvířátky formou skládání různých skládaček, dostaly pozvání do spřáteleného rodinného centra Nenuda ve Zlíně na akci Bubnování s pohádkou, zúčastnily se oslav Dne pro rodinu ve Zlíně (pořádalo Centrum pro rodinu). Na předprázdninovém setkání si maminky s dětmi vyrobily letní sluníčka a prázdninové pohlednice, dostaly tipy na trávení volného času v létě a o dovolené. Poslední akcí byl Dětský den v Lužkovicích - toho se zúčastnily maminky z klubu se svými dětmi formou vystoupení dětí z MŠ i ZŠ, pomocí organizátorům a hlavně využitím atrakcí a soutěží.

Poslední schůzku na konci června jsme byli na hřišti v Lužkovicích - kde proběhla soutěž dětí v rychlosti a také ve slalomu na kolech, koloběžkách a odrážedlech, kluci i holčičky malovali křídami na chodník, dávali gól fotbalovému brankáři, hráli míčové hry, strefovali se do koše a přenášeli balónek na pálce nebo ping-pongový míček na lžičce. Všichni byli moc šikovní a snažili se. Malé děti doplnili i velcí školáci, kterým již začaly prázdniny. Všechny maminky přinesly občerstvení - děkujeme za výborné koláče, cookies, ovoce, piškoty:)) Na závěr děti i maminky obdržely papírové medaile na památku Klubu maminek Lužkovice.

O prázdninách Klub maminek Lužkovice nefunguje, maminky s dětmi se budou pravidelně scházet zase od září - ve středu od 9 do 11 hodin, bude na ně čekat spousta hraní, povídání, cvičení, tvoření a bude zahájená přednášková činnost. Podrobný program bude zveřejněn na těchto stránkách.

Ing. Ivana Tichá, vedoucí Klubu maminek Lužkovice
Zveřejněno 28.06.2010 v 17:22.