Oddíl odbíjené v rámci samostatné TJ Sokol – Lužkovice
V letním období bylo lužkovské fotbalové hřiště neustále obsazeno...

Oddíl odbíjené v rámci samostatné TJ Sokol – Lužkovice

V letním období bylo lužkovské fotbalové hřiště neustále obsazeno. Nejvíce bylo zájemců o kopanou, ale i odbíjená měla své příznivce, zvláště mezi těmi chlapci, kteří neměli v sobě dost potřebné tvrdosti pro kopanou či lední hokej. Měli však rádi míč a zde se nabízela možnost hry pod vysokou sítí. Také dívky měly zájem a podporovaly chlapce při úpravě pozemku nedaleko hřiště pro kopanou. Brzy byla plocha vyrovnaná, vsazeny tyče pro ukotvení sítě a zakoupena nová síť. Zde se přičiňovali místní svazáci, protože u nich byl zjevný zájem o volejbal.

A tak ve spolupráci bylo vybudováno hezké volejbalové hřiště. Hned se také hrálo. Přijela mužstva z okolních vesnic, kde již odbíjenou hráli a měřili své síly. Zprvu to moc nešlo, ale po několika týdnech intenzívního treningu, kdy se na hřišti hrálo prakticky stále ve volném čase, se zlepšila i hra. A i výsledky se dostavily. Pravda nebyla to utkání špičková, ale zájem zde byl a bojovnost u sítě a obětavost v poli nahrazovaly nedostatky v hodnotě hry.

Oddíl odbíjené byl však životaschopný jen několik let. Když se nadšenci rozešli do života, hrálo se pak na hřišti už jen živelně – neorganizovaně. I tak však toto místo dobře sloužilo zájemcům o míč a hru s ním pod vysokou sítí.

Stanislav Březík, v Lužkovicích dne 20.11. 1961

Ze zápisníku kronikáře Stanislava Březíka

Opis byl proveden dne 2.12. 2003

Zdroj: Kronika Stanislava Březíka
Zpracoval: Radek Knap

Zveřejněno 12.12.2003 v 15:22.