Nové informace o průmyslové zóně
Dne 13. září 2004 vyšel v MF DNES v části pro východní Moravu velmi zajímavý článek, který podává zajímavé informace ohledně průmyslové zóny. Tato informace bude zajímat především občany v místní části Lužkovice, na jejímž území leží velká část této průmyslové zóny.
Průmyslová zóna ve Zlíně už je plná

Průmyslová zóna ve Zlíně už je plná

 

Zlín:

Zlínu se podařilo zaplnit průmyslovou zónu, která se rozkládá na kraji města mezi Prštným a Lužkovicemi. K šesti už dříve dohodnutým investorům teď přibyli poslední dva společnost Dolas a Interpromotion. Jejich vstup do průmyslové zóny schválili zlínští radní, schází ještě souhlas zastupitelů. Obě Zlín obohatí o několik pracovních míst.

"Firma Dolas chce v areálu vystavět nový výrobní závod. Jejím hlavním oborem je strojní kovoobrábění. V současné době zaměstnává deset lidí, jejich počet chce rozšířit na dvacet," řekl náměstek zlínského primátora Vladimír Řihák.

Společnost Interpromotion tady postaví své nové výrobní a administrativní sídlo, v němž by mělo pracovat dvacet lidí. Dnes společnost zaměstnává šest lidí.

V areálu už funguje vývojové, administrativní a logistické centrum Tescomy, sídlo i výrobu zde má společnost International. Své středisko právě už staví firma Zlín Precision. Investoři Comercio Zlín, KCK Cyklosport Mode a ITP si vyřizují stavební povolení. Zlínská průmyslová zóna, jejíž náklady se přehouply přes hranici 130 milionů korun, se může také pochlubit oceněním. Vládní agentura Czech Invest a ministerstvo průmyslu a obchodu ji před dvěma lety vyhodnotily jako zónu s nejlepším urbanistickým řešením.

Podle odhadů by zde mělo být během pár let vytvořeno asi šest set pracovních míst. Tolik jich zde zatím ale není. A možná ani nebude.

"V místech, kde Tescoma zaměstnává pár skladníků, mohly jiné firmy zřejmě nabídnout stovky dalších pracovních příležitostí. Pokud tam ale město chce mít zrovna Tescomu, je to čistě jeho věc," říká manažerka agentury Czech Invest Pavlína Bolfová.

"Hodně firem, mezi nimi například i Tescoma, má zpracovaný harmonogram na to, jak bude nových pracovních míst přibývat," řekl už dříve vedoucí oddělení koncepcí zlínského magistrátu Zdeněk Urbanovský.

 

***

 

Průmyslová zóna Zlín

 

* Tescoma (7,55 ha) - vývojové, administrativní centrum

* Comercio Zlín (0,4 ha) - sídlo firmy

* KCK Cyklosport Mode (0,4 ha) - servis, montáž jízdních kol

* Zlín Precision (1,7 ha) - administrativní centrum

* International CZ (0,9 ha) - administrativní centrum

* ITP (0,37 ha) - výrobní centrum

 

Zdroj: MF DNES; VÝCHODNÍ MORAVA ze dne 13. září 2004

Autor: (ill)

Zveřejněno 13.09.2004 v 23:59.