Jaký byl letošní fašank?
Po dvouleté odmlce se v sobotu 26. 2. 2022 uskutečnil Fašank, který opět prošel ulicemi Lužkovic.
Kromě stálic se ho tentokráte ve velmi hojném počtu zúčastnily místní děti s velmi nápaditými maškarami. A dokonce s průvodem většinou vydržely jít celou trasu až do konce, což byl úctihodný výkon.

Maškary byly opět nápadité. Přišli lidojedi, vlk se třemi prasátky, babička s Karkulkou, judistický reprezentační oddíl, Bavorák, kovbojka, mušketýr, vlk junior, kráva, drak, hranostaj, lyžař, ….

Nechyběl ani medvěd – Milan Paták, který zodpovědně tančil všude, kde hospodyňka chtěla.

Do tance a do kroku hrála jako obvykle Trnkovjanka. Kluci z kapely říkali, že už se k nám moc těšili, tak snad jim to nadšení vydrží i pro příští rok. Po skončení průvodu jsme v hasičské zbrojnici maškary ocenili. Všechny děti dostaly balíčky se sladkostmi a malými dárky. Druhé místo mezi maskami získala babička s Karkulkou (Veronika Bystroňová s dcerou Verunkou), která byla ceněná za propracovanost maximálního zachování pohádkové předlohy. Dělené první místo pak získal vlk se třemi prasátky (rodina Dědkova) a duo lidojedů (Jarmila Matlachová s Petrem Očadlíkem).

Vlkova maska byla propracovaná do detailů – např. nalepených drápů, kvůli kterým se ani nemohl najíst, avšak časem si i tuto dovednost osvojil (je to patrné z fotografií). A pokud jde o lidojedy, tak zejména za množství spotřebované černé barvy na obličej a množství nashromážděných kostí od celozávodního oběda, kterými byly tyto nádhery ozdobeny. Oceněn byl i medvěd, bez kterého by to ani nešlo.

Děkujeme sousedům, kteří maškary vřele přivítali, štědře pohostili, finančně podpořili a tím vším přispěli ke skvělé náladě. Velké poděkování patří také všem, kteří se průvodu zúčastnili. Maškarám pak navíc za to, že si lámaly své hlavy s rozhodováním, za co letos jít a věnovaly tomu svůj čas a energii. Věřte, že se to vyplatilo. Hasičům děkujeme za každoroční spolehlivé spoluorganizování a poskytnutí prostor v hasičárně.

Už teď se těšíme na příští Fašank, který bude v sobotu 18. 2. 2023.

Foto z toho letošního najdete na tomto odkazu:

Album Fašank 20226. 3. 2022

Eva Štauderová

1646644742_fasank_COLLAGE.jpg
Zveřejněno 07.03.2022 v 09:58.