Lužkovické hody - Vodění barana 2014 - slovem i obrazem
Vážené občané Lužkovic, Sbor dobrovolných hasičů Lužkovice ve spolupráci se Sdružením za zdravé Lužkovice pořádal v sobotu 18.10.2014 tradiční "Vodění barana" obcí.
Začátek akce byl v 10 hodin. Akce se konala tradičně třetí sobotu v měsíci říjnu, kdy jsou v Lužkovicích hody.

Žertovný veršík k Vodění barana složil pan Štefan Forgáč.

Na podzim to takto chodí,
že se beran obcí vodí.
Situace mnohdy plodí,
že na závěr, beran vodí.


V sobotu 18. října 2014 se uskutečnil čtvrtý ročník vodění barana v Lužkovicích

Počasí nám přálo jako každý rok a tak jsme vyrazili z dílny Libora Jančíka, který nám i pro tentokrát zajistil azyl, za což mu velmi děkujeme a věříme, že to byl poslední rok, kdy jsme obsadili jeho stolářskou dílnu, jelikož město Zlín odkoupilo v září 2013 RD č.p.117 po panu Matůšovi a měl by sloužit jako hasičský dům. V tuto chvíli probíhá vyřizování potřebných povolení k rekonstrukci. Věřme tedy, že další ročník vodění barana v roce 2015 odstartujeme již z rekonstruované zbrojnice.

Hlavní podstatou tradice je zvát občany a prodávat lístky na Hodovou zábavu. Jelikož místní část Lužkovice dosud nemá prostory ke konání společenských akcí, vybírali jsme během akce dobrovolný příspěvek na činnost hasičů v Lužkovicích

Za doprovodu kapely Trnkovjanka jsme vyšli s baranem, kterého nám zapůjčil p. Bystroň z Lužkovic. K průvodu se k nám přidávali lidé, kteří tak využili hezkého počasí k procházce s dětmi.

Výtěžek této dobrovolné sbírky, který nás příjemně překvapil, činil 10.370,- Kč. Celou vybranou částku Sbor dobrovolných hasičů Lužkovice použil na nákup dvou nových vycházkových uniforem.

Tímto bychom rádi poděkovali všem občanům, kteří nám přispěli.

Akce se uskutečnila za podpory Sdružení za zdravé Lužkovice a Komise místní části v Lužkovicích.

Michal Úšela, Lužkovice, listopad 2014

Fotogaleri najdete na linku:

Fotogalerie - Vodění berana 2014
Zveřejněno 19.11.2014 v 09:18.